12.05.2025

Savonlinna Nuori Kulttuuri Festivaaleilla herkutellaan opiskelijoidemme loihtimilla festarihodareilla

Kokki-, tarjoilija- ja leipuri-kondiittoriopiskelijamme loihtivat Savonlinna Nuori Kulttuuri Festivaaleilla festarihodareita.

– Grillaamme leipomiemme hodarisämpylöiden täytteet paikan päällä. Sujautamme mukaan myös omatekoiset, maittavat lisukkeet. Kyytipojaksi tarjoamme sesongin huipputuotteita: itse suunnittelemaamme raparperijuomaa ja kahvin kanssa leipomon cookie-keksejä, kertoo leipomo-konditoria-alan taitovalmentajamme Hanna-Kaisa Eskelinen.

Tervetuloa nauttimaan herkkuja Paviljongin hengessä!

Festarihodarit myydään nuoren kukkarolle sopivaan hintaan. Myyntipisteemme tuotto ohjataan lyhentämättömänä Savonlinnan seudun nuorten hyväksi.
Huom. Otamme vastaan vain korttimaksuja.

Nähdään lauantaina 17.5. Samiedun teltalla Kyrönniemen urheilukentällä!

Savonlinna Nuori Kulttuuri Festivaalin mainos, jossa ilmoitetaan tämän maksuttoman ja päihteettömän tapahtuman ajankohta 17.5.2025 klo 16-22 Kyrönniemen urheilukentällä Savonlinnassa sekä ohjelmatiedot ja tieto siitä, että pääsylippuja on saatavilla rajoitetusti.
Jaa artikkeli