Samiedusta toukokuussa 2023 valmistuneet
Lämpimät onnittelut kaikille ammattiin valmistuneille!
Listassa niiden opiskelijoiden nimet, jotka ovat antaneet luvan julkaista nimensä tiedotusvälineissä.
Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja
Hukkanen Miro Ilmari, Rantasalmi
Pajunen Valeria, Kuopio
Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori
Lahti Krista Tuulia Kastehelmi, Savonlinna
Hieronnan ammattitutkinto
Wennerstrand Sirpa Elina, Kotka
Hieronnan erikoisammattitutkinto, Lymfahieroja
Savukari Jonna Maarit, Lappeenranta
Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja
Tolppa-Auvinen Nina Janette Hannele, Savonlinna
Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi
Kiuru Tiia Jasmin, Savonlinna
Nousiainen Jenna Julia, Savonlinna
Rouvinen Katja Niina Helena, Parikkala
Isännöinnin ammattitutkinto
Aaltonen Sanna-Tiina Kaarina, Lappeenranta
Hyyryläinen Minna Susanna, Savonlinna
Sinkkonen Sami Juhani, Lahti
Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Ahlgrén Mikko Kalevi, Savonlinna
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja
Hintsa Miikka Eemeli, Rantasalmi
Luukkainen Santeri Jeremias, Savonlinna
Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto, työvalmentaja
Kosonen Taina Kristiina, Savonlinna
Natunen Mirka Elina, Savonlinna
Partanen Senja Orvokki, Rantasalmi
Liiketoiminnan ammattitutkinto
Anttila Reetta Kaarina, Kontiolahti
Liiketoiminnan perustutkinto, Merkonomi
Koistinen Jaana Mari, Kuopio
Konttila Kaisa Johanna, Kouvola
Lehtinen Sofi Helena, Savonlinna
Röyttä Saija Ira Janika, Haukipudas
Sarén Katja Maria, Hämeenlinna
Ukkonen Anne-Mari Tuulikki, Vantaa
Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja
Akbari Hasan, Savonlinna
Karppinen Miska Aleksis, Savonlinna
Lyytinen Lassi Aleksi, Savonlinna
Tynkkynen Tuukka Santeri, Savonlinna
Veijalainen Reetta Katariina, Juva
Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonnonvaratuottaja
Kyllönen Kirsi Hannele, Savonlinna
Pirinen Enni Marika, Savonlinna
Luontoalan erikoisammattitutkinto, Luontokartoittaja
Harju Hanna Tuulikki, Nurmes
Suhonen Miia Maria, Savonlinna
Ylijoki Janne Tapio, Kuhmo
Majoitus- ja ravitsemisalan esimiestyön erikoisammattitutkinto
Lehto Riikka Johanna, Kangasala
Tapola Roosa Linda Josefiina, Jokioinen
Matkailualan perustutkinto, Matkailupalvelujen tuottaja
Reiman Maarit Rosina, Enonkoski
Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja
Ylhäinen Aino-Liisa Emilia, Savonlinna
Metsäalan ammattitutkinto, Metsätalousyrittäjä
Boström Kirsi Helena, Kirkkonummi
Boström Mikael Bengt Erik, Kirkkonummi
Grönvall Michael Roland, Espoo
Hokka Maarit Kristiina, Espoo
Honkanen Arja Lyyli Marjatta, Savonlinna
Hovi Aila Helena, Hyvinkää
Immonen Jari Juhani, Sipoo
Kauppinen Katja Susanna, Varkaus
Kautto Kirsi Annaliisa, Jyväskylä
Korhonen Eija Sinikka, Iisalmi
Laitinen Ville Petteri, Lappeenranta
Lehto Johanna Maria, Espoo
Mäkinen Jani johannes, Ulkomaat
Pere Maria Katariina, Kuopio
Pirhonen Saara, Helsinki
Riihimaa Tuula Marjatta, Vihti
Ruotsalainen Jenny Klaudia, Lappeenranta
Tiihonen Anne Margit Hannele, Kuopio
Turunen Eino Arto Juhani, Kuopio
Vaalama Anu Maria, Espoo
Vainio Olli-Pekka, Järvenpää
Vajavaara Eija Anneli, Hamina
Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja
Huju Vili Verneri, Savonlinna
Pölönen Siiri Elina, Kitee
Turtiainen Eemeli Matias Antero, Savonlinna
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, laitoshuoltaja
Makkonen Heli Tuulikki, Savonlinna
Pulkkinen Elena, Savonlinna
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja
Paavilainen Aake Edward, Imatra
Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja
Baduel Félix Erkki, Enonkoski
Turunen Aleksi Kristian, Savonlinna
Uotinen Ville Eetu Oskari, Savonlinna
Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, Tarjoilija
Eronen Ronja Aino Tellervo, Savonlinna
Muhonen Iina Heta Helena, Savonlinna
Ruokapalvelujen ammattitutkinto, suurtalouskokki
Muhonen Katja Susanna, Savonlinna
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja
Jääskeläinen Anu Birgitta, Enonkoski
Kero Miia Riikka, Savonlinna
Laukkanen Santra Olga Eveliina, Sulkava
Muhonen Martta Karoliina, Savonlinna
Ortela Riikka Maria, Järvenpää
Ratilainen Mirjami, Parikkala
Ristolainen Fanny Wilhelmiina, Savonlinna
Rönkkönen Asta Tellervo, Rautjärvi
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Perustason ensihoitaja
Behm Mirva Helene, Rantasalmi
Kyllönen Jonna Helena, Savonlinna
Lavikka Sirja Aulikki, Kitee
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja
Heikura Erno Elias, Savonlinna
Taideteollisuusalan ammattitutkinto, Sisustaja
Auvinen Leena Kaarina, Helsinki
Avikainen Minna Riitta Helena, Juva
Koikkalainen Jaripekka, Savonlinna
Kosonen Niina Marianne, Savonlinna
Laaksonen Anna-Maria, Kontiolahti
Malminen Teija Maarit, Helsinki
Mielikäinen Kaisa Maria Helena, Savonlinna
Saavalainen Marja-Riitta, Savonlinna
Taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani
Räisänen Johanna Aada Emilia, Savonlinna
Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja
Honka Juho Akseli, Savonlinna
Kuutti Aapo Oskari, Savonlinna
Paunonen Ilkka Antero, Savonlinna
Rautio Otto Joona Mikael, Savonlinna
Terveysalan ammattitutkinto, Jalkojenhoitaja (AT)
Änkiläinen Miia, Joroinen
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, Hyvinvointiteknologia-asentaja
Esch Maria Katharina, Savonlinna
Vänttinen Birgit Susanna, Savonlinna
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, IT-tukihenkilö
Ahokas Jaana Anneli, Savonlinna
Tuotantotekniikan ammattitutkinto
Kosonen Janne Harri Petteri, Savonlinna
Yrittäjyyden ammattitutkinto
Miachin Andrei, Imatra
Tutkintokoulutukseen valmentava koulutus
Esen Ali, Savonlinna
Lisäksi tutkinnon osan tai osia tutkinnoista ovat suorittaneet seuraavat opiskelijat:
Aziz Nea-Annika, Savonlinna
Depner Merit Aida Mariell, Hämeenlinna
Flink Tero, Kotka
Gössling Sarianne, Jyväskylä
Heikkinen Heli Hannele, Juva
Hirvonen Tarja Carita, Savonlinna
Huikko Johanna Maarit, Parikkala
Ikonen Rene Henrik Valtteri, Juva
Kakkonen Minna Kati Eveliina, Joensuu
Ketola Amanda Jounintytär, Tammela
Kontianen Sini Marja Tuulia, Sulkava
Kosonen Niina Ida Eveliina, Savonlinna
Kuittinen Suvi Elina, Kontiolahti
Lautiainen Virginia, Savonlinna
Lazarova Velizara Yordanova, Savonlinna
Leinonen Kirsi, Tohmajärvi
Lesonen Jonna Julia, Savonlinna
Muhonen Hanne Tuulikki, Savonlinna
Niinimäki Heini Maarit, Savonlinna
Nupponen Joni Markus Ilari, Savonlinna
Petrushin Kari Arkadi, Savonlinna
Pii Minna, Savonlinna
Savonen Pia Hanna Kristiina, Polvijärvi
Tuominen Aleksi Miro Juhani, Savonlinna
Valkeapää Hannu Mikko Tapani, Savonlinna
Vartiaynen Galina, Savonlinna
Vesanen Anniina Elina, Lahti