17.06.2021

Samieduun yhteishaussa valitut opiskelijat

Onnittelut opiskelupaikasta!

Saat postitse valintakirjeen, jossa kerrotaan opiskelujen aloittamisesta. Muistathan ottaa opiskelupaikan vastaan sekä Opintopolussa että Samiedun Wilmassa (ohjeet löydät valintakirjeestä).

Samieduun valittiin yhteensä 190 opiskelijaa. Listassa on heidän nimensä, jotka ovat antaneet luvan julkaista nimensä tiedotusvälineissä.

Autoalan perustutkinto
Hattunen Miro Jaan Jerico
Joronen Wille Elmer Joonatan
Kaskinen Kari Miska Petteri
Kohonen Ville Eetu Olavi
Koski Joona Otto Mikael
Luostarinen Severi Eero Akseli
Mahonen Rasmus Kristian
Osintseva Tatiana
Pesonen Onni Koitto Ilmari
Raivikko Vili Heikki Ilari
Rita Veeti Eino Severi
Soikkeli Matti Juhani
Vihavainen Iina Tuulia

Elintarvikealan perustutkinto
Heiskanen Eetu Akseli
Herranen Emilia Annika

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto
Ahokas Rosa Nella Emilia
Hattunen Inna Jessica
Kainulainen Henna Emilia
Larikka Wilma-Liina
Liukko Iiris Emilia
Loikkanen Eveliina Sofia Anneli
Mutanen Iines Minttu Inkeri
Niskasaari Milla Maria Emilia
Nousiainen Nonna Emmi Jenniina
Pekkinen Nea Essi Tuulia
Rannila Emilia Pihla Viola
Saariniva Amanda Isabella
Turunen Moona Emilia
Tynkkynen Anni Eerika
Tynkkynen Janina Enni Lyydia

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto
Mustonen Juuso Kalevi
Nousiainen Eemel Sepeteus

Liiketoiminnan perustutkinto
Hedman Melissa Jasmin
Jussila Niklas Christian Johannes
Kraemer Aino Karoliina
Lebedeva Nika Katri Bella
Mäkilä Nea Heli Kristiina
Pozdniakova Taisiya
Siira Tia-Maria Kristiina
Suomalainen Noora Elli Juulia
Viro Valtteri Markus

Logistiikan perustutkinto
Henttonen Eemil Aaron
Hulkkonen Juuso Kristian Olavi
Innanen Juuso Petteri
Kautonen Sulo Verneri
Kuusimaa Joona Kaarlo Julius
Liikanen Eetu Petter
Lundenius Eemil Kristian
Murtonen Jesse Roope Jeremias
Paajanen Mico Paavo Kalevi
Rautio Veeti Eetu Tapio
Ruuskanen Miro Valtter
Suhonen Joona Miska Eemeli
Virta Ville-Veikka Valtteri

Matkailualan perustutkinto
Auvinen Aada Sofia
Baranova Kristina
Ropponen Mea Emma Mimosa

Metsäalan perustutkinto (Esedu)
Aalto Santeri Matias Hermanni
Haverinen Aaro Pekka Sakari
Huttunen Veeti Viljami
Käyhkö Hannes Juhana
Mikkonen Sami Matias
Mynttinen Jiri Markus Mikael
Nykänen Asmo Arto Ilmari  

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
Pölönen Anni Mirjami

Pintakäsittelyalan perustutkinto
Blomerus Ancela Maria Desiree
Hill Anja Evelyn Kaarina
Juvonen Emmi Elisa Karoliina
Seppänen Emma-Lotta Susanna
Vepsä Peppi Emilia Alexandra

Rakennusalan perustutkinto
Eronen Veeti Rasmus Eemeli
Eskelinen Kaapo Luukas Oliver
Heikkinen Eelis Vili Vihtori
Hintsanen Ville Veikko
Hirvonen Riku Eemeli
Ihalainen Aleksi Mikael
Juvonen Samu Eino Antero
Korhonen Jimi Joonatan
Kosonen Anna Jemina
Laamanen Oskari Veeti Verneri
Lampinen Tiitus-Samuel
Leinonen Jami Arttu Kalevi
Naukkarinen Emil Oscar
Nuutinen Ilari Aapo Samuel
Porola Ida Liina
Rahkola Eetu Oskari
Tiihonen Niko Iivari

Ravintola- ja cateringalan perustutkinto
Iliasova Diana
Kupiainen Hanna Mo
Neuvonen Nelli-Manta Marilii
Pitkänen Inka Roosa Viola
Suomalainen Veera Vilhelmiina

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto
Happonen Pinja Milma Emilia
Kokko Caroliina Milla Maria
Miettinen Noora Hannele
Rautiainen Janina Marianne
Seppälä Emilia Ida Maria

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Perustason ensihoidon osaamisala
Höök Jirko Veli Viljami
Kemppainen Emmi Marjaana
Kontturi Minttu Kristiina
Mustonen Tino Arttu Oliver
Pitkänen Elina Peppi Maria
Prusila Sampo Najib Tapani
Turpeinen Karita Marianne

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto
Auvinen Samu Aleksi
Dahlström Lassi Matia
Eronen Henna Karoliina
Hellsten Nooa Marlon
Karmakka Aaro Oskari Mikael
Konttinen Eemeli Aapo Juhana
Kosmo Daniel Oliver
Lehtonen Roni Kasperi
Leskinen Mikko Juhani Eemil
Louhula Taavi Olavi
Mattila Tino Leevi Henrik
Reijonen Tomi Olli Juhani
Reinikainen Joel Mikolas
Reponen Katariina Alexandria
Savolainen Arttu Jesse Oskari
Siitonen Paavo Elmeri
Silvennoinen Ville Veikko Adolf
Tuomi Henri Jan Kristian

Taideteollisuusalan perustutkinto, Tuotteen valmistuksen osaamisala
Riissanen Noora Emilia
Vallius Elina Josefiina

Talotekniikan perustutkinto
Koivumäki Anton Veeti Kristian
Kosonen Veeti Rasmus Kristian
Lyytinen Jaani Ariel
Matilainen Leo Yrjö
Munck Aapo Elias

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto
Kajova Petrus Leo Eevertti
Karvonen Daniel Petri Mikael
Konttinen Jussi Benjami
Kosonen Miika Matias
Kukkonen Aapeli Herman Oskari
Luostarinen Juho Oskari
Mutka Jonne Tapio
Reinikainen Eero Otto Iivari
Sorvoja Aukusti Paavo-Juhani

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Herranen Emilia Annika
Kosonen Anna Jemina