Let’s talk business -koulutus
Tässä koulutuksessa pääset kehittämään työelämän puhutun englannin kielen taitoasi. Koulutus lisää kielen käytön osaamistasi työelämän eri tilanteissa ja vahvistaa uskallustasi käyttää kieltä.
Kouluttajana toimii englannin kielen opettaja Noora Pirhonen. Englannin kielen opetuksen lisäksi Nooralla on kokemusta työelämän kouluttamisesta ja erityisesti osallistujien motivoinnista ja rohkaisusta englannin kielen käyttöön. Nooraa on kehuttu iloiseksi, avuliaaksi ja asiantuntevaksi kouluttajaksi.
Koulutuksen sisältö
Koulutuskokonaisuus on räätälöity työelämän tarpeisiin. Painotus on suullisessa kielitaidossa. Jokaisella tapaamiskerralla on oma teemansa.
Koulutusteemat:
- Itsensä esittely, ensivaikutelma ja vahvuudet
- Small talk ja kohteliaisuusfraasit
- Small talk ja kohteliaisuusfraasit, verkostoituminen
- Kokouksen vetäminen
- Esityksen/puheen pitäminen
- Myyntineuvottelun pitäminen
- Mielipiteen esittäminen kokouksessa ja keskustelutilanteissa
- Palautteen antaminen
- Markkinointi ja tapaamiset
- Asian puheeksi ottaminen esihenkilön/työntekijän kanssa
Opintojen toteutustapa
Koulutus järjestetään Samiedun Pohjolankadun kampuksella Savonlinnassa. Koulutus koostuu kymmenestä tapaamiskerrasta tiistaisin klo 14.30–16.
Tapaamisten päivämäärät:
- ti 28.10.2025
- ti 18.11.2025
- ti 9.12.2025
- ti 13.1.2026
- ti 3.2.2026
- ti 3.3.2026
- ti 24.3.2026
- ti 14.4.2026
- ti 5.5.2026
- ti 26.5.2026
Koulutuksesta saa osallistumistodistuksen.
Kenelle koulutus sopii
Koulutus sopii kaikille työelämän englannin kielen kehittämisestä kiinnostuneille. Voit jo työskennellä englannin kielen osaamista vaativissa työtehtävissä tai olla vasta matkalla sellaisiin.
Hinta
Koulutuksen hinta on 549 €. Hinta sisältää voimassa olevan arvonlisäveron 25,5 %.
Ilmoittautuminen
Koulutukseen sitova ilmoittautuminen 29.9.2025 mennessä.
Koulutukseen mahtuu maksimissaan 20 osallistujaa. Pidätämme oikeuden perua koulutuksen, mikäli osallistujia ei ole riittävästi.