27.06.2024

Samiedusta alkukesän aikana valmistuneita

Lämpimät onnittelut valmistuneille!

Listassa ovat ne opiskelijat, jotka ovat antaneet luvan julkaista nimensä tiedotusvälineissä.

Ajoneuvoalan ammattitutkinto
Ovaska Teemu Marko Ensio, Imatra

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja
Moiseenko Maxim, Savonlinna

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori
Mikkonen Anni Maria, Savonlinna
Niilola Heidi Tuulikki, Vantaa

Esitys- ja teatteritekniikan ammattitutkinto
Luhtamäki Katja Anneli, Tuusula
Mustonen Emili Ilo Minttu, Helsinki

Hieronnan ammattitutkinto
Kaukinen Krister Kalevi, Tampere

Hieronnan erikoisammattitutkinto, urheiluhieroja (EAT)
Pesonen Tomi, Kuopio

Hius- ja kauneudenhoitoalan erikoisammattitutkinto, erikoiskosmetologi
Sarja Niina Hannele, Ylivieska
Turunen Serena Maria Angela, Savonlinna

Isännöinnin ammattitutkinto
Haverinen Sirja Annukka, Lappeenranta
Korte Katri Marika, Sipoo
Mahlberg Birgitta Tiina, Kolari
Tikanoja Jaana Maarit, Keminmaa
Viljamaa Heli Maarit, Jyväskylä

Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto
Heinonen Salla Tuulikki, Kitee
Henttonen Piritta Kastehelmi, Savonlinna
Pirhonen Riina Annika, Savonlinna
Tenno Minna Piia Kristiina, Oulu
Teronen Virpi Katariina, Sastamala

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja
Kostiainen Emmi Tuulia, Savonlinna

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja
Nousiainen Eemel Sepeteus, Savonlinna

Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto, työvalmentaja
Laamanen Tiina Johanna, Savonlinna
Putkinen Marko Petri Olavi, Rantasalmi
Tolvanen Kari Kalevi, Savonlinna

Liiketoiminnan ammattitutkinto
Kosonen Reeta Mari, Savonlinna

Liiketoiminnan perustutkinto, Merkonomi
Blomerus Saija Maarit Anita, Vantaa
Finér Kati, Savonlinna
Höyhtyä Marja Riitta, Lappi
Kiiskinen Nea Anna Emilia, Kotka
Koskinen Maria Helena, Helsinki
Kosonen Mari-Anne Johanna, Parikkala
Olkkonen Anne Maria, Lappeenranta
Tiainen Petra Hannele, Savonlinna

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja
Boyanov Viktor Evgeniev, Savonlinna
Heinonen Niko Petteri, Parikkala
Innanen Juuso Petteri, Savonlinna
Kautonen Sulo Verneri, Savonlinna
Kosonen Miika Matias, Savonlinna
Kupiainen Jenni Maarit Johanna, Savonlinna
Leppänen Eetu Iivari, Savonlinna
Nuopponen Teemu Valtteri, Savonlinna
Sallinen Kimi Jesse Juhani, Savonlinna

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonnonvaratuottaja
Kuparinen Janita Ursula, Varkaus

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja
Gruner Johanna Elisabeth, Juva
Hirvonen Jere Otto Samuli, Savonlinna

Metsäalan ammattitutkinto, Metsätalousyrittäjä
Kautto Ahti Johannes, Savonlinna

Metsäalan perustutkinto, Metsäkoneenkuljettaja
Natunen Leevi Eevert Olavi, Enonkoski

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari
Çelaj Denis, Ulkomaat
Juvonen Emmi Elisa Karoliina, Kitee

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, laitoshuoltaja
Pesyakov Andrey, Savonlinna
Tarkiainen Heidi Marianne, Rantasalmi

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, Tekninen kiinteistönhoitaja
Holopainen Marko Ari Tapani, Savonlinna

Puuteollisuuden perustutkinto, puuseppä
Rundgren Artturi Matias, Mikkeli
Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, Kokki
Shishkova Oksana, Savonlinna

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, Tarjoilija
Reponen Nea Juulia, Savonlinna

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Lähihoitaja
Cekirge Fatma, Savonlinna
Ferreira-Silvennoinen Jeane Cassia, Savonlinna
Hasanen Annariikka Inkeri, Sulkava
Nissinen Nina Marika, Rantasalmi
Turtiainen Lea Hannele, Savonlinna

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Perustason ensihoitaja
Kaipainen Salla Liisi Maria, Jyväskylä

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja
Konnu Tino Petteri, Savonlinna
Tuomi Henri Jan Kristian, Savonlinna
Turunen Kari Juhani, Savonlinna

Taideteollisuusalan ammattitutkinto, sisustaja
Aalto Outi Mari Johanna, Lohja
Hämäläinen Marita Johanna, Kittilä
Nirkkonen Laura Katariina, Vantaa
Yliaho Rosa Karoliina, Orimattila

Taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani
Tarhonen Minttu Jenni Marleena, Ruokolahti

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja
Munck Aapo Elias, Savonlinna

Tuotantotekniikan ammattitutkinto
Liukko Timo Marko Samuli, Enonkoski

Yrittäjyyden ammattitutkinto
Mattila Heta Hanna Loviisa, Helsinki

Lisäksi tutkinnon osan tai osia ovat suorittaneet seuraavat opiskelijat:

Ahola Eetu Kristian, Savonlinna
Asikainen Meri Susanna, Nurmes
Geppert Paul Michael, Savonlinna
Hoffren Henri Jarkko Kristian, Savonlinna
Hämäläinen Joni Olavi, Savonlinna
Kero Jani Petteri, Savonlinna
Koskela Terhi Anniina, Seinäjoki
Kosonen Milla Melissa Päivänsäde, Savonlinna
Kukkola Pipsa Mirva Marjaana, Savonlinna
Kuosa Vesa Ville, Savonlinna
Kurvinen Iiro Mikael, Mikkeli
Laitinen Olli Veikko, Savonlinna
Lattunen Sukanya, Savonlinna
Lavi Arttu Pekka Tapani, Vantaa
Lavikainen Mikko Tauno Tapio, Joroinen
Lipsanen Aleksi Matti Olavi, Savonlinna
Makarova Oktiabrina, Savonlinna
Makkonen Anne, Savonlinna
Mikkonen Anni Maria, Savonlinna
Mäkelä Jarmo Kalevi, Savonlinna
Nurminen Tytti Karoliina, Raisio
Pajuaro Teemu Samuli, Savonlinna
Pelttari Marjo-Riikka, Oulu
Piirainen Anna Christina, Turku
Pirinen Lasse Johannes, Savonlinna
Sairanen Jani Marko Kalevi, Mikkeli
Saito Johanna Maria, Forssa
Seppälä Jaana Orvokki, Pori
Simonen Toni, Savonlinna
Smirnov Maksim, Savonlinna
Sotka Susanna, Eura
Tiainen Soile, Liperi
Toivonen Sauli Henrikki Ristonpoika, Tampere
Tolkki Enni Reetta Helena, Helsinki
Tunturila Luka Jan Joonatan, Savonlinna
Tuomi Henri Jan Kristian, Savonlinna
Utti Eija Marketta, Savonlinna
Venäläinen Otto, Savonlinna

Jaa artikkeli