28.05.2021

Samiedusta toukokuussa 2021 valmistuneet

Lämpimät onnittelut valmistuneille!

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA)
Jääskeläinen Nea Marjatta, Savonlinna
Kivimurto Kasper Juho Henrik, Savonlinna
Osintseva Kseniia, Savonlinna
Tanskanen Mattis, Savonlinna
Vepsä Peppi Emilia Alexandra, Enonkoski

Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (VALMA), osasuoritus
Lundberg Jusu Joona Markus, Savonlinna
Hill Anja Evelyn Kaarina, Savonlinna
Jääskeläinen Mika Arttu Olavi, Savonlinna

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, ihon hoidon osaamisala, kosmetologi
Kiiveri Piia Hannele, Savonlinna

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, osatutkinto
Pesonen Enna Maria Kristiina, Savonlinna
Heiskanen Saara Inka Josefiina, Savonlinna

Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto
Pakarinen Jyrki Juhani, Savonlinna

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen osaamisala, koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Kaskinen Jatta Katariina, Savonlinna

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, tuotantotekniikan osaamisala, levyseppähitsaaja
Jaskio Miika Tapio Ilmari, Savonlinna
Ounasvuori Atte Matias, Rantasalmi

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, tuotantotekniikan osaamisala, koneistaja
Hyyryläinen Pauli Elias, Savonlinna

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, tuotantotekniikan osaamisala, osatutkinto
Haikonen Jussi Tapani, Savonlinna
Männynsalo Janne Antero, Savonlinna

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, osatutkinto
Turtiainen Timi Alex Tapani, Savonlinna

Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto, työvalmennuksen osaamisala, työvalmentaja
Asikainen Kalle Otto Antero, Savonlinna
Cederström Tiina Helena, Savonlinna
Katajamäki Anne Maija Susanna, Savonlinna
Niemelä Jaana Carita, Savonlinna
Piepponen Sari Maarit, Savonlinna
Rajala Marko Petteri, Savonlinna

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi
Hokka Anton Samu Viljami, Mikkeli
Laukkanen Mirka Pauliina, Savonlinna
Puustinen Jan-Aleksi, Savonlinna
Tiippana Riikka Maria, Sulkava

Liiketoiminnan perustutkinto, osatutkinto
Eskelinen Elina Saara Annikki, Sulkava

Logistiikan perustutkinto, kuljetuspalvelujen osaamisala, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja
Huttunen Juho Matti Olavi, Savonlinna
Kivinen Samu Otto Valtteri, Savonlinna
Konnu Lassi Oskari, Savonlinna
Malkki Valtteri Paavo Ensio, Savonlinna
Rahunen Valtteri Ville Tapio, Savonlinna
Rinkinen Nina Johanna, Sulkava
Vaahtoluoto Kimi Pekka Kristian, Savonlinna

Logistiikan perustutkinto, kuljetuspalvelujen osaamisala, autonkuljettaja
Jääskeläinen Mika Jussi, Savonlinna

Logistiikan perustutkinto, varastopalvelujen osaamisala, varastonhoitaja
Holopainen Jari Oskari, Savonlinna

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen osaamisala, matkailupalvelujen tuottaja
Aleksandrova Aleksandra, Savonlinna
Muikku Niina Kaarina, Savonlinna

Matkailualan perustutkinto, majoituspalvelujen osaamisala, vastaanottovirkailija
Smirnov Evgeny, Outokumpu

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, osatutkinto
Sauhamo Sisko Irene, Savonlinna

Metsäalan ammattitutkinto, metsätalouden osaamisala, metsätalousyrittäjä
Klemola Riitta Maria, Kotka
Koljonen Virpi Heli Orvokki, Joensuu
Liimatainen Mika Petri, Kouvola
Mäntynen-Danielsbacka Annika Helen Elisabeth, Pyhtää
Numme Soili Kaarina, Helsinki
Sihvonen Pekka Paavo Juhani, Kotka
Silander Sami Petteri, Virolahti
Suomalainen Juha Pekka, Joroinen
Tanskanen Heidi, Juuka
Tiainen Paavo, Espoo

Pintakäsittelyalan perustutkinto, rakennusmaalauksen osaamisala, maalari
Javanainen Kia Maria, Lappeenranta
Makkonen Noora Camilla, Savonlinna

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoidon osaamisala, kiinteistönhoitaja
Räsänen Sari Tellervo, Savonlinna

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, osatutkinto
Karhu Joel Valtteri, Savonlinna

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuollon osaamisala, toimitilahuoltaja (AT)
Toropainen Iina Marianne, Savonlinna

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, osatutkinto
Kinnunen Miia-Mari Henrika, Savonlinna

Puuteollisuuden perustutkinto, puusepänteollisuuden osaamisala, puuseppä
Rantanen Leevi Eemil, Savonlinna

Puuteollisuuden ammattitutkinto, puulevyteollisuuden osaamisala
Malinen Mikko Tapio, Savonlinna

Rakennusalan perustutkinto, talonrakennuksen osaamisala, talonrakentaja
Karppinen Oskari Juuso Johannes, Savonlinna
Sairanen Otto Juhani, Savonlinna

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, ruokapalvelun osaamisala, kokki
Partanen Kiira Kaisa Maria, Rantasalmi

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto
Korpisalo Matias Niko Santeri, Savonlinna

Ravintolan asiakaspalvelun ammattitutkinto, baarin asiakaspalvelun osaamisala, baarimestari
Gordienko Anna, Savonlinna

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala, lähihoitaja
Venäläinen Sirpa Susanna, Savonlinna

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala, lähihoitaja
Malkki Anni Eveliina, Savonlinna

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala, lähihoitaja
Koponen Hanne Johanna, Savonlinna
Leppänen Noora Elisa, Savonlinna

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, vammaistyön osaamisala, lähihoitaja
Laapio Anu, Savonlinna

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala, osatutkinto
Pesonen Miia Mari Anneli, Enonkoski

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala, osatutkinto
Kaskinen Jaana Maria, Savonlinna

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja
Karvonen Sini Tuuli Maaria, Rantasalmi
Niiranen Tommi Johannes, Rantasalmi
Oleinik Dmitri, Parikkala
Taskinen Eetu Kalervo, Sulkava

Taideteollisuusalan perustutkinto, tuotteen valmistuksen osaamisala, artesaani
Jäntti Minna Johanna, Savonlinna
Jääskeläinen Jonna Mira Pauliina, Savonlinna
Merta Isto Toivo Juhana, Savonlinna
Pekonen Anita Tuulikki, Savonlinna

Talotekniikan perustutkinto, putkiasennuksen osaamisala, putkiasentaja
Alhomäki Julius Kalevi, Rantasalmi
Putkonen Joonas Petteri, Kitee
Pykäläinen Jere Oskari, Kitee
Rouvinen Petri, Savonlinna

Terveysalan ammattitutkinto, jalkojenhoitotyön osaamisala, jalkojenhoitaja (AT)
Kankaanpää Tuuli-Mari, Imatra
Tuisku Outi Pauliina, Kontiolahti

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, osatutkinto
Bogoudinov Roman, Savonlinna

Listassa on opiskelijoiden nimet, joilla valmistumispäivä on ennen 27.5.2021 ja jotka ovat antaneet luvan julkaista nimensä tiedotusvälineissä.

Kevään 2021 aikana Samiedusta on valmistunut yhteensä 219 opiskelijaa.